30 lecie OSPS BHP ODDZIAŁ W KATOWICACH

W dniu 2 czerwca 2023 roku w sali Sejmu Śląskiego odbyły się uroczystości obchodów 30 - lecia Oddziału Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Katowicach.

Uroczyste obchody jubileuszu odbyły się pod patronatem Wojewody Śląskiego Pana Jarosława Wieczorka w pięknych pomieszczeniach Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Nasze uroczystości zaszczycili przedstawiciele instytucji i partnerów współpracujących a oprawę

„Przez trzydzieści lat działalności Stowarzyszenie realizowało swoją misję poprzez edukację, szkolenia i działania na rzecz zapewnienia bezpiecznych i zdrowych warunków pracy dla wszystkich pracowników. Państwa determinacja i wysiłek przyczyniają się do znaczącego wzrostu świadomości związanej z poszanowaniem prawa pracy. Chciałbym również podziękować za wszystkie wspólnie zrealizowane inicjatywy w ramach zawartego porozumienia pomiędzy Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Pracowników Służby BHP a Państwową Inspekcją Pracy, które z całą pewnością przyczyniły się do znaczącej poprawy bezpieczeństwa pracy w województwie śląskim” – napisał w liście gratulacyjnym Piotr Kalbron.
Wśród wyróżnionych instytucji i partnerów od lat wspierających działalność Stowarzyszenia znalazł się Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach. Podziękowania za wieloletnią współpracę Piotr Kalbron odebrał z rąk poseł Bożeny Borys-Szopy oraz prezes Beaty Kaczmarek.
Okręgowy Inspektor Pracy w Katowicach wraz z prezes Oddziału OSPS BHP w Katowicach Beatą Kaczmarek wręczył podziękowania dla najbardziej zasłużonych członków Stowarzyszenia oraz nagrody w konkursie „Służba BHP – najlepszy doradca pracodawcy”.
Honorową Odznakę Primus in Agendo nadaną przez minister rodziny i polityki społecznej Marlenę Maląg otrzymał Stefan Jastrzębski, wiceprezes zarządu Oddziału OSPS BHP w Katowicach. Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Alina Bednarz wręczyła zasłużonym Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Śląskiego. Złotą odznakę otrzymał Oddział OSPS BHP w Katowicach, zaś srebrne – Andrzej Sikorski, pierwszy prezes Oddziału OSPS BHP w Katowicach oraz Beata Kaczmarek, obecna prezes zarządu Oddziału OSPS BHP w Katowicach.