SPRAWOZDANIE ZARZĄDU ZA ROK 2021 ORAZ SZKOLENIE

W dniu 1 marca 2022 r. odbyło się spotkanie członków OSPS BHP Oddział w Katowicach, które obejmowało Sprawozdanie Zarządu OSPS BHP Oddziału w Katowicach oraz szkolenie dotyczące zasad ubiegania się o dofinansowanie z ZUS inwestycji i działań związanych z poprawą warunków bhp na stanowiskach pracy.

Na wstępie Beata Kaczmarek - Prezes Zarządu OSPS BHP Oddział w Katowicach przedstawiła szczegółowe sprawozdanie z działalności zarządu oraz sprawozdanie finasowe za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 roku. W minionym roku nasz zarząd zoorganizował 9 spotkań dla członków stowarzyszenia, w tym 6 online i 3 stacjonarne. Sprawozdanie obejmowało również sprawy finansowe oraz inne przedsiewziecia podejmowane w minionym roku, jak pomoc rzeczowa dla seniora wytypowanego przez MOPS. Członek Komisji Rewizyjnej Krzysztof Kuchta przedstawił sprawozdanie z kontroli dokumentacji i pracy zarządu podsumowując je pozytywną opinią w zakresie funkcjonowania naszego oddziału. Prezes Beata Kaczmarek przedstawiła też plany zarządu na rok bieżący.

Kolejnym tematem spotkania było szkolenie dotyczące finansowania przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych inwestycji zakładów pracy w poprawę warunków pracy. Szkolenie obejmowało:

1. Warunków udziału w konkursie.

2. Poziomu dofinasowania.

3. Rodzaju inwestycji i działań doradczych podlegających dofinansowaniu.

4. procedury i kryteriów wyboru projektów.

5. Zakresu dokumentacji do przygotowania wniosku.

6. Przykadowe projekty, które zostały dofinansowanie.

Zajęcia prowadziła Dominika Kopańska - od 20 lat wspomaga zakłady przemysłowe w realizacji obowiązków wynikających z przepisów prrawnych ochrony środowiska oraz w planowaniu inwestycji z pozyskiwaniem dofinansowań. Autorka kilkunastu publikacji w czasopismach z listy filadelfijaskiej, współtwórca wynalazków oraz projektów badawczo-rozwojowych współfinansowanych m.in. przez NCBiR. Opracowała blisko 100 dokumentacji oraz kilkadziesiąt wniosków o dofinansowania zarówno środków UE, jak i funduszy krajowych. Skupia się na dofinasowaniach ukierunkowanych na inwestycje materiało i energooszczędne oraz podnoszące bezpieczeństwo poprzez wdrażanie nowych technologii.

Wiceprezes Zarządu Oddziału OSPSBHP w Katowicach