GRUDNIOWE SZKOLENIA

W dniach 9 i 10 grudnia mieliśmy okazję uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez Zarząd OSPS BHP Oddział w Katowicach.

Pierwsze szkolenie odbyło się w auli Wyższej Szkoły Ochrony Pracy w Katowicach, z uwagi na obostrzenia ilość uczestników została ograniczona do 70 osób oraz musieliśmy zastosować się do odpowiednich procedur. Tematem szkolenia była problematyka ergonomii w pracy biurowej. Zajęcia poprowadził Pan Maciej Złobiński, ekspert w zakresie tworzenia optymalnych warunków pracy umysłowej ze szczególnym naciskiem na ergonomię i psychologię pracy. Prowadzący jest wiceprezesem Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego i prelegentem wielu konferencji naukowych i biznesowych. W czasie wykładu mogliśmy się zapoznać z prawidłową a więc i ergonomiczną organizacją stanowiska pracy biurowej. Przepisami dotyczącymi organizacji pracy biurowej i ich odniesieniem do rzeczywistości, gdzie przepisy te wielokrotnie nie podążają za praktyką i wiedzą medyczną. Wykładowca w oparciu o doświadczenia teraputów mającymi kontakt ze schorzeniami narządów ruchu duży nacisk położył na ergonomię i psychologię pracy ale też w warunkach domowych.

Było to ostanie spotkanie w tym roku, uczestnicy otrzymali "tradycyjne" kalendarze na 2022 rok a na osłodę spotkania nie zabrakło słodyczy.

Od 2019 roku w okresie przedświątcznym wspieramy osoby potrzebujące, w trakcie spotania zorganizowaliśmy zbiórkę pieniężną w celu zakupu, m in. kołdry, poduszki, pościeli i piżamy dla Pana będącego pod opieką MOPS-u w Katowicach.
Do poniedziałku 1 grudnia br. można jeszcze dokonać wpłaty na konto naszego oddziału koniecznie z dopiskiem: POMAGAM.
Po dokonaniu wpłaty prosimy PILNIE powiadomić Panią Prezes Beatę Kaczmarek, gdyż w tym dniu będą dokonane zakupy towarów uzgodnionych z przedstawicielem MOPS-u a pieniądze jeszcze nie wpłyną na konto.

Zgodnie z zapowiedzią w dniu 10 grudnia 2021 roku odbyło się szkolenie w formie online z Panią Beatą Mazurek - ekspertem ZUS - u Oddział w Chorzowie. W trakcie szkolenia prowadząca odpowiadała na wcześniej zadane oraz bieżące pytania słuchaczy, temat był bardzo interesujący gdyż wyjaśniono szereg problemów występujących na linii ZUS - służby BHP.

Wiceprezes Zarządu

OSPS BHP Oddziału w Katowicach