SZKOLENIE - BADANIA MEDYCYNY PRACY

Zapraszamy na szkolenie szczegółowo omawiające nasze dylematy związane z badaniami medycyny pracy, współpracy z lekarzem, niusami związanymi z wystawianiem skierowań na badania i dokumentacją. Kwestie te omówi doświadczona lekarka - dr n. med. Renata Gonciarz - Wilczek. W drugiej części spotkania proponujemy nową formułę opartą na dzieleniu się dobrymi praktykami w obszarze wypadków przy pracy - nasi doświadczeni koledzy przedstawią kilka przykładów wypadków przy pracy, z którymi mieli do czynienia i podzielą się uwagami związanymi z okolicznościami zdarzenia i prowadzonym postępowaniem.

1. BADANIA MEDYCYNY PRACY

1. Omówienie Ustawy o medycynie pracy.

2. Ocena ryzyka zawodowego w aspekcjie oceny czynników szkodliwych i uciążliwych w miejscu pracy (element skierowania na badania profilaktyczne)

3. Rodzaje badań wchodzących w skład opieki profilaktycznej nad pracownikami.

4. Skierowanie na badania profilaktyczne na bazie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26.03.2015 r. (wzór skierowania).

5. Zmiany w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu opieki profilaktycznej na bazie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 listopada 2020 r.

Szkolenie poprowadzi dr n. med. Renata Gonciarz - Wilczek, internista, specjalista medycyny rodzinnej i medycyny pracy. Absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej w katowicach. Specjalizację z zakresu chrób wewnętrznych oraz tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w Klinice Chorób Wewnętrznych w GCM Katowice Ochojec. Specjalizację z zakresu medycyny rodzinnej realizowała w katedrze Medycyny Rodzinnej w Zabrzu a następnie swoje kwalifikacje poszerzyła także o specjalizację z zakresu medycyny pracy, którą odbyła w Instytucie Medycyny Pracy w Sosnowcu, łodzi oraz Instytucie Medycyny Tropikalnej w Gdyni. Jest orzecznikiem medycyny pracy, wykonuje również wszelkie niezbędne badania konieczne do wydania zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów - wszystkie kategorie.

2. WYPADKI PRZY PRACY - WYMIANA DOBRYCH PRAKTYK

Członkowie naszego oddziału omówią kilka zdarzeń wypadków przy pracy zwracając uwagę na istotne okoliczności w jakich doszło do wypadku, przeprowadzonego postępowania powypadkowego oraz wnioski profilaktyczne.

Zgłoszenia udziału w szkoleniu należy dokonać do 14 listopada br. zgodnie z otrzymaną korespondencją mailową.

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

ZAPRASZAMY 17 LISTOPADA 2022 R., GODZ. 08:30 - PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE.

Osoby, które zamówiły koszulki, zapraszamy po odbiór na godz. 08:10 !

Prezes Zarządu Oddziału OSPSBHP w Katowicach

40 - 007 Katowice, ul. Bankowa 8