SZKOLENIE OCHRONA PPOZ CWICZENIA PRAKTYCZNE

W dniu 28 października 2021 r. Zarząd OSPS BHP Oddział w Katowicach wspólnie z Komendą Miejską PSP w Katowicach zorganizował praktyczne szkolenie z zakresu ochrony ppoż. w którym uczestniczyło 30 członków naszego oddziału. Szkolenie zostało przeprowadzone na terenie Katowickich Wodociągów S.A. w Katowicach.

Szkolenie obejmowało następującą tematykę:
I. CZĘŚĆ TEORETYCZNA
1. Zasady postępowania w przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia - techniczne systemy zabezpieczeń budynków - ROP, SUP, hydranty wewnętrzne, zewnętrzne, przeciwpożarowe wyłączniki prądu
2. Podręczny sprzęt gaśniczy
- grupy pożarów,
- podział gaśnic,
- budowa gaśnicy,
- zasady wykorzystania gaśnic,
- inny podręczny sprzęt gaśniczy (koc gaśniczy).
3. Zasady ewakuacji - osoby niepełnosprawne
4. Pierwsza pomoc
II. CZĘŚĆ PRAKTYCZNA
1. Gaszenie pożarów grupy A – pokaz z omówieniem
2. Gaszenie pożarów grupy F – pokaz z omówieniem
3. Obsługa podręcznego sprzętu gaśniczego przez uczestników szkolenia
4. Ćwiczenia z podaniem prądu wody z samochodu gaśniczego.
5. Prezentacja samochodu pożarniczego JRG Katowice.
III. PREZENTACJA
Zaprezentowanie krzeseł ewakuacyjnych, materacy, mat i prześcieradeł dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Zajęcia były przeprowadzone przez strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach pod dowództwem st. kpt. Przemysława Małoszewskiego, Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1.
Prezentacji sprzętu do ewakuacji dokonał Pan Dawid Odbierzychleb przedstawiciel Firmy EnSafe Spółka z o.o. z Krakowa.

W imieniu Zarządu OSPS BHP Oddział w Katowicach bardzo dziękuję prowadzącym zajęcia w tym szczegónie Panu Stanisławowi Krusz - Prezesowi Zarządu Katowickich Wodociągów S.A. oraz st. kpt. Przemysławowi Małoszewskiemu - Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 za udostępnienie miejsc, wykładowców oraz sprzętu umożliwiającego przeprowadzenie szkolenia.

Wiceprezes Zarządu

signature_1525297867   signature_1380375862    signature_879957670